Manisa Video Haber | Manisa'da Bugün
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

URL


Yayın Tarihi ekleyen Admin - Kategori: HABER
1,000 İzlenme

Açıklama

MANİSA Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren beyaz eşya ve elektronik fabrikasının 360 çalışanı, dün öğle yemeğinin ardından, zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

Fabrikada çalışan işçilerden büyük bölümünde, dün öğle ve akşam yemeklerinin ardından sonra pek çok çalışan mide bulantısı, kusma ve baş dönmesi şikayetiyle Manisa Devlet Hastanesi, Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi, Merkez Efendi Devlet Hastanesi ve çeşitli özel hastanelere başvurdu. Gece vardiyasında çalışanlar da servis araçlarıyla hastanelere taşındı. Gıda zehirlenmesi teşhisi konulan 

işçilerden biri bölümü ayakta, bir bölümü ise yatırılarak tedaviye alındı. Zehirlenenlerin öğlen ve akşam yemeğinde verilen tavuksuyu çorba, patlıcan musakka, cacık ve pilavdan yedikleri öğrenildi. İşçilerin durumlarının iyi olduğu hayat tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

Manisa il Sağlık Müdürü Dr. Metin Kaplan, "Muhtemelen dün öğlen yemekten bir gıda zehirlenmesi olmuş. Gece de hastanelere gelenler var. Sabah fabrika servisleri midesi bulananlara hastanelere getirmiş İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte yemeklerden numune aldık. Durumu ağır olan yok. Öğleden sonra tamamı taburcu olur" dedi.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.