Manisa Video Haber | Manisa'da Bugün
Hoşgeldiniz
Giriş / Kayıt Ol

Teşekkürler! Arkadaşlarınıza da önerin!

URL

Bu videoyu beğenmediniz. Dikkate alacağız!

URL


Yayın Tarihi ekleyen Admin - Kategori: HABER
1,401 İzlenme

Açıklama

MANİSA'ye kısa bir süre önce atanan Vali Erdoğan Bektaş'ın ilçe ziyaretlerinin bir sonraki durağı Kula oldu. Peribacaları ve Kula Jeopark alanında inceme yapan Vali Bektaş, Kaymakam Hakan Hakyemezden bilgi aldı.

Kentteki görevine 3 Haziran'da başlayan Vali Erdoğan Bektaş, Selendi'nin ardından Kula İlçesi'ni ziyaret etti. Hükümet Konağı önünde Vali Bektaş'ı, Kaymakam Hakan Hakyemez, Garnizon Komutanı Yüzbaşı Erkan Enginar, Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Tosun, İlçe Emniyet Müdürü Tarkan Gündoğdu ve daire amirleri karşıladı. Vali Bektaş'a ziyareti sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hasan Cebi'nin de eşlik etti. Kaymakamlık makamında Kaymakam Hakan Hakyemez tarafından Vali Bektaş'a brifing verildi. Ardından Vali Bektaş ve beraberindekiler restorasyonu devam eden Tarihi Zafer Okulu gezdi. Tarihi Kula evlerini de gezen Vali Bektaş, bir süre evlerin birinde dinlendi. Vali Bektaş ve beraberindekiler Kula Emir kaplıcalarını inceledi. 

Vali Bektaş, "Manisa'ya yeni atandım. Yeni yeni ilçelerimize çıkmaya fırsat bulabildik. Kula çok özellikli bir yer olduğu için zamanımızın çoğunu Kula'ya ayırdık. Anlaşılan o ki Kula derinlikli bir yer, potansiyeli ve tarihi zenginlikleri olan bir yer. Elimizden ne gelirse, gücümüz neye yeterse bir ucundan tutacağız" dedi.

JEOPARK ETKİLEYİCİ

Kula Jeoparkı'nın çok etkileyici bir yer olduğunu belirten Vali Bektaş, "Dünyanın ilkel halinin bir görünümünün versiyonu orada. Gerçekten çok ilgi çekeceğini düşünüyorum. Buradan çok etkilendim. Çok farklı özel bir yer. Türkiye'nin ilk ve tek jeoparkı. Tabii ki bunu yüzde yüz hak ediyor. Belediyemiz bu bölgeyi sahip çıkmış durumda. Projeleri var. Ajanstan destek almış durumda. Tabii ki bunlar yetmiyor. Daha yapılacak çok iş var" diye konuştu.

Fazlasını Göster

Yorum Yazın

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.